Tõnu Randaru CV

tonu-cvPäris pikk on minu kasv. Olen 3,3 % pikem kui keskmine Eesti mees. Päris pikk on ka minu TÖÖKOGEMUSTE NIMEKIRI.

2015 Sumoor OÜ. Asutaja ja konsultant. ISO juhtimissüsteemide rakendamine ning kvaliteedijuhi ja siseaudiitori teenused. Kliendid: Regio, Elektroskandia Baltics, Räpina Paberivabrik, GoTrack.

2013 – 2014 sabbatical ehk karjääripuhkus. Senisest karjäärist kokkuvõtte tegemine ning enda positsioneerimine vastavalt tekkinud uutele võimalustele. Tegevus Tääksi Villaveski MTÜ-s Viljandimaal, küla ajaloo uurimine ning kohalike sündmuste korraldamine.

2005 – 2013 Regio AS. 9-aastane kogemus kvaliteedijuhina. Ettevõttes ISO9001 kvaliteedijuhtimissüsteemi juurutamine kvaliteedijuhi rollis toimus paralleelset osakonnajuhi ametiga. Vastutasin kogu protsessi toimimise eest, juhendasin 4-6-liikmelist siseaudiitorite tiimi ja tegin koostööd erinevate sertifitseerimisfirmadega. Osalesime ettevõttega kahel korral Eesti juhtimiskvaliteedi auhinna (EFQM) konkursil.

1997 – 2013 Regio AS. Osakonnajuhina töötasin 12 aastat. meeskondadega, kuhu kuulusid nii kartograafid, geoinformaatikud kui ka tarkvarategijad. Juhina tegelesin meeskonna loomise ja „töömõnuga“, müügimeeskonna juhendamise, klientide õnne tagamise ning projektipõhise tootmise korraldamisega.

1998 – 2001 Regio AS. Juhatuse liikmena töötasin 3 aastat, mil vastutasin täies ulatuses andebaaside halduse, projektijuhtimise ja personalitöö eest.

1993 – 2000 Regio AS. Alustasin kartograafi ametis, seejärel jätkasin lähifotogramm-meetria projektijuhina (Taani-Eesti koostööprojekti meeskonna värbamine, töövõtete õpetamine ning kliendisuhtluse eest vastutamine) ning jõudsin tootmisdirektori ametini (tööde koordineerimine ja erinevate trükikodadega suhtlemine Eestis, Lätis ja Soomes).

Tugevad jalad on inimesel vajalikud edasi liikumiseks ning väga olulised järsul pidurdamisel või keerulisel maastikul suuna muutmisel. Jalad on nagu ÕPINGUD, sest määravad sageli, milliseid radu edasises elus tallame ja kui sujuv on nendel liikumine kireval elumaastikul.

1988 – 1993 Tartu Ülikoolis geograafia erialal omandasin kõrghariduse koos õpetaja kutsega.

2015 IRCA ISO 9001 juhtaudiitori koolitus ja sertifikaat.

2013 – 2014 EBS personalijuhtimise arenguprogrammi läbimisel sain kinnitust töörahulolu ja sisekommunikatsiooni tähtsusest organisatsioonis. Juhtivõppejõud Ave Kareda.

2006 – 2008 Tagasisidestamise koolitustel õppisin teist osapoolt kuulama. Self II OÜ – I Vahur Murutar ja Jana Tamm, II – Vahur Murutar; III Endel Hango ja Kadri Kõiv.

2005. aastal omandasin kvaliteedijuhi ja siseaudiitori sertifikaadid Business Grain OÜ konsultantide juhendamisel pärast 10-kuulist praktilist koolitust.

 

Süda on õigel kohal, ütlevad mulle sõbrad ja iseloomustavad mind, kui kui lojaalset, julget ja sõnapidajat inimest. Täna panustan oma vaba aja ÕHINAPÕHISELT lapsepõlve koduküla Tääksi paremasse käekäiku. Uurin koha ajalugu, osalen kooli vilistlaskogu töös ning panen õla alla suviste kultuuriürituste korraldamisel.

Olen abielus, peres kasvab kolm lõbusat ja nutikat last ning pere on ka üheks minu suurimaks inspiratsiooni allikaks.

Südame tervise aitavad tagada ujumine, maatöö ja tantsimine meeste tantsurühmas „Vellod“, mille tegevust rühmavanemana korraldan.